deco
deco

Comunicat premii CONSTANT 2016

În perioada 22-23 aprilie 2016 s-a desfășurat cea de-a şasea ediție a Conferinței Studenților, CONSTANT. Ne-am bucurat și de aceasta dată, de participarea studenților de la mai multe universități din țară și străinatate.

În cadrul conferinței a fost prezentă și în acesta an, o delegație compusă din nouă studenți din partea Facultății de Drept a Universității din Miskolc, Ungaria.

Cele trei secțiuni ale conferinței au fost:
1.      Drept
2.      Știinte economice
3.      Știinte sociale și administrative.

Competiția a fost strânsă iar cele mai bune lucrări au fost premiate.

Mulțumim pe aceasta cale tuturor participanților la conferinta și adresăm înca de pe acum invitația de a participa și la următoarea editie a CONSTANT, care se va desfășura în anul 2017.

Premiile detaliate pe domenii și secțiuni le găsiti afișate mai jos.

Vă mulțumim,
Lector univ. dr. Elena Ștefan
Manager CONSTANT 2016


1. Sectiunea  Drept
1.1. Drept penal


Premiul I
-  Robert Imre (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
-  Ruxandra Elena Tecoi, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-  Larisa Diana Sandu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea
- Roxana Simona Cârstea, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Eliazăr Cosmin Cioinegel, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Dora Kovacs (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)

Premiul al-III-lea
- Mădălina Elena Puşcaşu, Ioana Georgiana Manole (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Marinela Zapciroiu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Patrik Kiss, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)

 1.2. Drept privat

Premiul I
- Răzvan Cristian Cercel, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Ina Cristina Ilie, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-II-lea
- Ida Krupar, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Georgiana-Camelia Alexe, Roxana Mihaela Sandu (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-III-lea
- Giulia Roxana Silvestru, Claudiu Marian Cismaru, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Raluca Ghiorghe (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
1.3. Drept public

Premiul I
- Emese Orosz, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Crina Bianca Vereş (Facultatea de Drept, Universitatea din Bucureşti)
- Ilma Szekeres, (Facultatea de Drept, Universitatea „Babes Bolyai” Cluj Napoca)
- Ane Mari Androniceanu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea
- Adam Mirczik (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Simona Anca, (Facultatea de Drept, Universitatea „Babes Bolyai” Cluj Napoca)
- Beatrice Ştefania Niculae, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Eduard Strat, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-III-lea
- Cristina Suciu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Babes Bolyai” Cluj Napoca)    
- Dumitru Neghină, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Maria Gîrneaţă, Mădălina Goian, Alexandra Ionică (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

2. Stiinte economice

Premiul I
- Floridana Cercel, (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Valentina Vîlcu, Iulia Gabriela Avram (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al- II-lea
- Cristina Daniela Vasile (Facultatea de Științe economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Laura Pavel (Facultatea de Științe economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-III-lea
- Mihai Eugen Bozianu (Facultatea de Științe economice, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
3. Stiinte sociale si administrative

Premiul I
-  Corina Anghel (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-  Denisa Nicoleta Ciubuc ( Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu” )
 
Premiul II
-  Andrei Niţu (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-  Floridana Cercel (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-  Diana - Teodora Chiș (Faculatea de Ştiinţe Politice, Școala Națională de Studii Politice și Administrative )

Premiul III
-  Mihai Mogîldea (Facultatea de Ştiinţe Politice, Școala Națională de Studii Politice și Administrative)
-  Mihai Lucian Pușcă (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-  Roxana Maria Alexandru (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”

deco