deco
deco

Comunicat premii CONSTANT 2015

Comunicat premii CONSTANT 2015

În perioada 24-25 aprilie 2015 s-a desfășurat cea de-a cincea ediție a Conferinței Studenților, CONSTANT. Ne-am bucurat și de aceasta dată, de participarea studenților de la mai multe universități din țară și străinatate.

În cadrul conferinței a fost prezentă și în acesta an, o delegație compusă din zece studenți din partea Facultății de Drept a Universității din Miskolc, Ungaria.

Cele trei secțiuni ale conferinței au fost:
1. Drept
2. Știinte economice
3. Știinte sociale și administrative.

Competiția a fost strânsă iar cele mai bune lucrări au fost premiate.

Mulțumim pe aceasta cale tuturor participanților la conferinta și adresăm înca de pe acum invitația de a participa și la următoarea editie a CONSTANT, care se va desfășura în anul 2016.

Premiile detaliate pe domenii și secțiuni le găsiti afișate mai jos.

Vă mulțumim,
Lector univ. dr. Elena Ștefan
Manager CONSTANT 2015


1. Sectiunea  Drept

1.1. Drept penal
Premiul I
-  Irina Horoi, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-  Madălina Maria Opriș, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
-  Daniel Carabulea, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea
- Laura Rus, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Ciprian Botezatu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Ionuț Alexandru Graure, (Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea din Pitești)

Premiul al-III-lea
- Giulia Ionescu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Alexandra Mateescu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Andreea Zamfir, (Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea din Pitești)
- Maria Nicolae, (Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea din Pitești)
- Krisztina Tamas, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)


1.2.Drept privat
Premiul I
- Elena Larisa Sanda, (Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea din Pitești)
- Beniamin Viorel Brânzaș, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-II-lea
- Eszter Kiss-Kondas, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Maksa Bence, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Ina Cristina Ilie, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Oana Iulia Irimia, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Adelina Elena Modiga, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al-III-lea
- Ana-Maria Stănica, Silviu Dumitrașcu, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Iulia Frânculescu, Elena Decarli, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Cornelia Vasilica Dăroi, Andreea Mădălina Marinache, (Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea din Pitești)
 

1.3.Drept public
Premiul I
- Beres Nora, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Czeto Bettina, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Cristian Razvan Cercel, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Calin Rus, (Facultatea de Drept, Universitatea „Babes Bolyai” Cluj Napoca)
- Adela Diana Tarța, (Facultatea de Drept, Universitatea „Babes Bolyai” Cluj Napoca)

Premiul al-II-lea
- Takacs Nikolett, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Fodor Kinga Anna, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Leonardo Mărincean, (Facultatea de Drept, Universitatea „Babes Bolyai” Cluj Napoca)
- Corina Dabija, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Mihaela Mirela Anghel, (Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea din Pitești)

Premiul al-III-lea
- Muranyi Klaudia, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Fazekas Kinga,  (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Horvath Viktoria, (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
- Alexandra Teodora Logican, (Facultatea de Drept, Universitatea „Babes Bolyai” Cluj Napoca)    
- Roxana Maria Copaci, Cristina Ionela Cătălina Staicu,  (Facultatea de Drept și Științe Administrative, Universitatea din Pitești)    
-Vanessa Alexandra Popa, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
- Marius C. Mitrea, (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)


2. Stiinte economice

Premiul I
- Elena Mădălina Pomană, (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
 
Premiul al- II-lea
- Cristina Mihaela Treteanu (Facultatea de Științe Sociale și Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-III-lea
- Estera Moisa (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

 
3. Stiinte sociale si administrative
 
Premiul I:
- Floridana Cercel, (Facultatea de Stiinte Sociale si Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea:
- Ana Maria Anghelescu, (Facultatea de Științe Politice, Școala Națională de Studii Politice si Administrative, București)

Premiul al-III-lea:
- Carina Eni, (Facultatea de Relații Internaționale, Științe Politice și Administrative,  Universitatea de Stat din Moldova)
- Ana-Maria Peicov, (Facultatea de Stiinte Sociale si Administrative, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Poze: click aici si aici si aici.

deco