deco
deco

Comunicat premii CONSTANT 2019

În perioada 05-06 aprilie 2019 s-a desfășurat cea de-a noua ediție a Conferinței Studenților, CONSTANT. Ne-am bucurat și de aceasta dată, de participarea studenților de la mai multe universități din țară și străinatate.

În cadrul conferinței a fost prezentă și în acesta an, o delegație din partea Facultății de Drept a Universității din Miskolc, Ungaria și o delegație din partea Universității "Angel Kanchev" din Ruse, Bulgaria.

Cele trei secțiuni ale conferinței au fost:
1. Drept
2. Economia şi administrarea afacerilor
3. Relaţii internaţionale şi administraţie

Competiția a fost strânsă iar cele mai bune lucrări au fost premiate.

Mulțumim pe aceasta cale tuturor participanților la conferinta și adresăm înca de pe acum invitația de a participa și la următoarea editie a CONSTANT, care se va desfășura în anul 2020.

Premiile detaliate pe domenii și secțiuni le găsiti afișate mai jos.

Vă mulțumim,
Asistent univ. dr. Nicoleta Panait
Manager CONSTANT 2019


1. Sectiunea Drept
1.1. Drept penal

Premiul I
- Örs SZUNYOGH
- Mirel Georgian PETRE
- Marian ANTOHI
- Cătălina Alexandra DAN

Premiul II
- Ioana Maria COSAC
- Valentina NICOLAE

Premiul III
- Ștefan-Alberto LUPU
- Adina-Maria ENACHE
- Cristian Alexandru COJOCARU

Mențiuni
- Georgiana BĂRBUŢĂ
- Maria-Anca CIRICĂ
- Beatrice-Gabriela FILIP


1.2. Drept privat

Premiul I
- Adrienn Aliz MÓRICZ
- Vesela HRISTOVA
- Toshko IVANOV
- Diana SOARE
- Mădălina Lavinia TEIOȘANU

Premiul II
- Alessio DI BITETTO
- Sára Patrícia KARDOS
- Ioan Sânziana-ANDREEA
- Tudor-Florin DRUJESCU

Premiul III
- Renáta ZELINA
- Stanimir BOJADZHIEV
- Angelina BOGDANOVA
- Alexandra MATEIU
- Monica CONSTANDACHE
- Emilia-Ioana BUJOAICĂ
- Sabina FARCĂSANU

Mențiuni
- Anamaria-Daniela BREDET
- Ana-Maria Călina BĂLȚĂTESCU

1.3. Drept public

Premiul I
- Marcell SZIKSZAI
- Gergő Gábor HERCZEG
- Radu-Mihai URSU
- Gabriela BELGHIRU
- Cristina-Florentina STÎNGĂ
- Ștefan LUPU

Premiul II
- Tamás BARTA
- Mădălina BANU
- Alina GHELASE
- Andrei-Emanuel RADU
- Georgiana PIRVU

Premiul III
- Dániel KÓKAI
- Cătălina Alexandra DAN
- Marian ANTOHI
- Andra-Beatrice RĂDULESCU
- Alina-Mihaela TIRICĂ

Mențiuni
- Andrei Bogdan DOBRE


2. Economie şi administrarea afacerilor

Premiul I
- Alexandra Iulia VOLOC
- Alexandrina (SIMION) BODÎRLĂU
- Ionela PETRE

Premiul II
- Gabriel NIȚIȘOR
- Remus MITIRIȚĂ
- Cristian STRĂTEANU
- Margareta ENACHE

Premiul III
- Alexandra-Vanda COVACI
- Lucian Cosmin BĂDĂLĂU
- Camelia PÂRLEA-STANCU (MATEI)

Mențiuni
- Andreea-Bianca NICA
- Nina BADEA


3. Relaţii internaţionale şi administraţie

Premiul I
- Mihaela Gabriela COMAN
- Iulia IORDAN
- Mirela (GLIGOR) CONSTATINESCU
- Nedelcu Corina GHINEA
- Olivia ROȘCA

Premiul II
- Mihaela Gabriela COMAN
- Veronica SÎRBU
- Gabriela STAN
- Crina Andreea ZANFIR
- Lavinia Gabriela PUIU

Premiul III
- Loredana (Pintilei) BURTAN
- Andra-Georgiana DUMITRA
- Claudia MATEESCU
- Mariana Bianca NIȚĂ

Mențiuni
- Ionuț Florin ZĂLARU

deco