deco
deco

CONSTANT 2018 / PALMARES

În perioada 20-21 aprilie 2018 s-a desfășurat cea de-a opta ediție a Conferinței Studenților, CONSTANT. Ne-am bucurat și de aceasta dată, de participarea studenților de la mai multe universități din țară și străinatate.

În cadrul conferinței a fost prezentă în acesta an, o delegație din partea Facultății de Drept a Universității din Miskolc, Ungaria și o delegație din partea Universității "Angel Kanchev" din Ruse, Bulgaria.

Cele trei secțiuni ale conferinței au fost:
1. Drept
2. Economia şi administrarea afacerilor
3. Relaţii internaţionale şi administraţie

Competiția a fost strânsă iar cele mai bune lucrări au fost premiate.

Mulțumim pe aceasta cale tuturor participanților la conferinta și adresăm înca de pe acum invitația de a participa și la următoarea editie a CONSTANT, care se va desfășura în anul 2019.

Premiile detaliate pe domenii și secțiuni le găsiti afișate mai jos.

Vă mulțumim,
Asistent univ. dr. Nicoleta Panait
Manager CONSTANT 2018


1. Sectiunea Drept
1.1. Drept penal


Premiul I
- Ioana – Alina MOLDOVEANU
- Georgiana – Mădălina BUZICĂ
- Liliana GOLOGAN

Premiul al-II-lea
- Isabela DOROFTEI
- Eugen – Constantin LUCA
- Cătălina – Ioana GHENCEA
- Adriana – Mariana BURICEL

Premiul al-III-lea
- Cristina-Elena ALECSA
- Emil PĂDURARU
- Tudor - Florin DRUJESCU

Mențiuni
- Anca – Elena PETREA
- Eduard – Albert STRAT
- Andrei – Cristian ȘTEFAN
- Anca – Ruxandra ANDREI

1.2. Drept privat

Premiul I
- Zoltán NYILASI
- Valentina – Elena DORIN
- Tiberiu – Traian BURADA
- Elba – Ioana RETAMAL FERNANDEZ
- Alexandra – Mariana PAVELESCU

Premiul al-II-lea
- Martin Milán CSIRSZKI
- Elena – Diana MÎRZA
- Eduard – Albert STRAT
- Georgiana – Mădălina BUZICĂ

Premiul al-III-lea
- Dávid HOJNYÁK
- Miruna – Laura STANCU
- Izabella – Alexandra ILIE
- Maria DICULESCU

Mențiuni
- Toshko IVANOV
- Ana-Maria Călina BĂLȚĂTESCU
- Maria Anca CHIRICĂ
- Cristina GORE

1.3. Drept public

Premiul I
- Dániel SZTOJKÓ
- Laura - Nicole ȘUTEU
- Radu - Mihai URSU

Premiul al-II-lea
- Dávid Adrián MÁTÉ
- Raluca - Mihaela BOGDAN
- Cristina - Oana FLORESCU
- Elena Doina BÎGU

Premiul al-III-lea
- Angelina BOGDANOVA
- Corina DABIJA
- Ștefania-Daniela M. LUNGU
- Ana POPESCU

Mențiuni
- Rafaela-Leontina STAN
- Andra VOICU
- Ştefan DAIA

2. Economie şi administrarea afacerilor

Premiul I
- Irina OLARIU
- Andreea-Alexandra IONITA
- Andreea – Elena DUMITRESCU

Premiul al- II-lea
- Manuiela URSACHI
- Marina Ioana VÎLCEANU
- Nicoleta UDROIU

Premiul al-III-lea
- Roxana COJOCARU
- Daniela CHIORESCU
- Geta NASTASE

Mențiuni
- Ștefan HÎRDĂU
- Elena BIBIRE
- Carmen ANITA
- Ilona Carmen CHIRAC (VASILE)
- Cătălina ION
- Gabriela DRAGOMIR

3. Relaţii internaţionale şi administraţie

Premiul I
- Mihaela - Gabriela COMAN
- Iulia - Georgiana IORDAN
- Evelina - Marina STELIAN
Serena – Virginia PETRAȘ

Premiul II
- Evelina - Marina STELIAN
- Serena – Virginia PETRAȘ
- Ionuţ - Florin ZALARU
- Mara MOGA

Premiul III
- Mariana - Bianca NIȚĂ
- Gabriela STAN
- Gokceoglu SEVDA
- Alexandra - Andreea REBREAN

Mențiuni
- Mirel SANDU
- Viorica-Daniela RENŢEA
- Petre-Florian IONICĂ
- Adrian CARMOCAN
- Cristian CĂLIN
- Beatrice ONUȚ
- Alina - Georgiana GHIȚĂ
- Rafaela-Leontina STAN

deco